Kúpiť trekingové bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
trekingových bicyklov


Trekingové bicykle  >  Trekingové, alebo crossové bicykle?

Trekingové, alebo crossové bicykle?

Je nejaký rozdiel medzi trekingovými a crossovými bicyklami?

Väčšinou sa označenie trekingové a crossové považuje za synonymum, rozdiely však medzi nimi týmito typmi bicyklov sú.

Trekingový bicykel má väčšinou plnú výbavu vrátane blatníkov, nosičov, crossový nie a tým pádom je ľahší. Rozdiel je však v stupňovaní prevodov, trekový bicykel má prevody skôr do terénu, crossové na rýchlosť.

Teda ešte inak, ak sú trekingové a crossové bicykle na škále typov kolies medzi horským a cestným, tak trekingové sú bližšie k horským, crossové k cestným.

Oba typy bicyklov sú určené do ľahšieho terénu, na spevnené komunikácie.

Zdieľajte článokOdporúčame trekingové bicykle


Ďalšie novinky

Crossové bicykle pre celú rodinu

Aký bicykel vybrať na rodinné jazdy? Najčastejšie sa stretnete s crossovými bicyklami, na ktorých môžete bez obáv vyraziť na cyklotrasu aj do ľahkého terénu.

Trekingové bicykle 4EVER

4EVER je kvalitná česká značka vyrábajúca horské, krosové a detské bicykle. Všetky bicykle spĺňajú tie najprísnejšie normy.

Vyskúšajte bicykel vo svete, a pritom doma

V lete sú trekingové bicykle skvelé, ale čo v zime alebo pri nepriaznivom počasí? Inšpirujte sa spolu s nami skúsenosťami užívateľov moderných domácich trenažérov.

Trekingové bicykle z výpredaja môžu byť aj za polovičnú cenu

Stačí, aby mal trekingový bicykel drobnú chybu, pričom je 100% funkčný, a už sa zlacňuje o desiatky percent. Niekedy aj takmer na 50% pôvodnej ceny. A môže to byť napríklad značkový bicykel z minulého roka. Možno sa však na takto výhodný nákup spoľahnúť?

všetky novinky