Kúpiť trekingové bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
trekingových bicyklov


Trekingové bicykle  >  Ako vybrať trekingový bicykel?

Ako vybrať trekingové bicykle?

Trekingový bicykel sa hodí pre jazdu v ľahkom teréne, ale aj na ceste. Ďalej si vyberajte podľa:

  • ceny - koľko chcete do bicykla investovať
  • intenzity využívania - ako často jazdíte teraz, alebo ako často jazdiť chcete
  • pre koho bicykel bude, sú rozdiely medzi dámskym a pánskym bicyklom

Cena trekingového bicykla sa odvíja podľa použitých komponentov, materiálov a vlastností (rám, váha, typ bŕzd ...).

Horské bicykle kúpite už v cene pod 150 EUR, tie sú rýdzo rekreačné a pre nenáročne jazdenie postačí. Môžete si však priplatiť za ľahšie a kvalitnejšie komponenty, špičkové brzdy a lepšie jazdné vlastnosti.

Špičkové trekingové bicykle sú vyrobené z odlahčeného hliníku (alebo dokonca z karbónu), najvyšších radov komponentov a používajú sa pre pretekárov a profesionálov. Ceny sú nad 700, aj nad 1 000 EUR.

S cenou súvisí aj intenzita využívania. Je asi zbytočné kupovať drahý bicykel, ak na ňom budete jazdiť párkrát do roka, alebo často, ale veľmi krátke trate. Alebo naopak pre každodenné jazdenie kúpiť bicykel za stopäťdesiat Eur.

Berte do úvahy aj využitie bicykla. Kde na ňom chcete jazdiť? Budete jazdiť do náročného terénu? Baví vás prekonávať prekážky, jazdiť v lese? Potom si priplaťte za kvalitnejšie komponenty a ľahší bicykel s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami.

Vyberte si trekingový bicykel v internetovom obchode

 

Zdieľajte článok


Odporúčame trekingové bicykle

Novinky

Crossové bicykle pre celú rodinu

Aký bicykel vybrať na rodinné jazdy? Najčastejšie sa stretnete s crossovými bicyklami, na ktorých môžete bez obáv vyraziť na cyklotrasu aj do ľahkého terénu.

Trekingové bicykle 4EVER

4EVER je kvalitná česká značka vyrábajúca horské, krosové a detské bicykle. Všetky bicykle spĺňajú tie najprísnejšie normy.

Vyskúšajte bicykel vo svete, a pritom doma

V lete sú trekingové bicykle skvelé, ale čo v zime alebo pri nepriaznivom počasí? Inšpirujte sa spolu s nami skúsenosťami užívateľov moderných domácich trenažérov.

všetky novinky